Rhodos: Kiting za babku? NO WAY!!
- travelmor
- 21. 6. 2018
- Minut čtení: 4
Po důkladném zvážení jsme usoudili, že po třech měsících tvrdé práce strašně potřebujeme jet kitovat, nechci říkat další dovolenou! Ha ha!
Původní plán byl jet do Polska a kitovat tam. Ale voda byla plná sinic a zároveň se ochladilo o 10 stupňů. A hlavně vítr nic moc.
Našli jsme ale jsme last minute letenku na Rhodos. Za pouhých 6 tisíc korun pro oba i s kitovým baglem. Špatný? Nízká cena nás tak nadchla, že jsme si řekli, že ubytko a jídlo určitě nebude problém. Následoval zevrubný on line průzkum a už jsme si tak jistí nebyli. Ubytování se zdálo drahé, ale říkali jsme si, že až budeme na místě, určitě se nám otevřou další možnosti. Jó, a ještě jsem zapomněla dodat, že let nebyl z Prahy, ale z Bratislavy. Což věci taky malinko zkomplikovalo.
Nevadí, máme sbaleno a jedem! Výbavičku máme ve velkým Kite bagu. Jen to monstrum, ve kterým by jsme klidně propašovali dva lidi. Jedeme z Pardubic vlakem do Bratislavy a pak busem na letiště. Na letišti si musíme chvilku pospat, páč odlétáme až v jedenáct večer.

Nevykročili jsme pravou nohou a zjišťujeme, že na půjčení auta musíme mít kreditku. Oj! Extra poplatek za pojištění "no excess"(to proto, aby nám nemuseli nic blokovat na kartě).
Past vedle pasti! Říkáme si při stavění stanu v Drolma Ling yoga retreat centru. To bylo jediný místo, který jsme si mohli dovolit. A stejně jsme platili 20 euro za svůj vlastní stan.
Nevadí, jdeme obcihnout to, kvůli čemu tady vlastně jsme - Kite spoty. Ale čeká nás další zklamání. Všechny spoty jsou placený!!!!! A není to jen symbolická cena. Je to pálka. 10-15 euro/os. za den! Je to prý zákonem stanovené pravidlo.
Usínáme na tvrdým. Nemáme ani karimámy! Stan byl jen "kdyby bylo nejhůř" záležitost!
Další den znovu objíždíme Kite spoty. V Kite centru Kalavarda se rozhodneme zůstat a vyžebrat si lepší cenu. Jdeme do akce a naše smutný oči nám zajistí docela slušnej discount na dobu jednoho týdne. V ceně je záchrana z vody, lehátka, a sladká voda z hadice na oplach! Real deal :)! Po zaplacení zjišťujeme další past! Kite pláž je jen od bójky k bójce. Takže nějakých 500m max. Do toho tam mají dva instři výuku. Což znamená skoro nemožný podmínky pro někoho jako jsem já :)! Zvyklá na mělkou vodu a píseček. Nemluvě o tom, že u břehu jsou vlny jak bejk, kamení co ti v bříboji drtí nohy a u břehu poryvovej vítr! Nevadí! Musím se kousnout a pod Pepči dohledem jdu do akce! Dramatická situace, při které jsem sto pro měla i pozornost zrovna nekitujicího publika byla naštěstí jen jedna. A nakonec jsme si oba spotík na Kalavarde zamilovali. Společnost nám dělali strašně milí Němci v balíku, kteří sem jezdí pravidelně na dovču. Věkový průměr těchto jezdců je 60+! Jó, jó klobouk dolů. A dávali si to slušně dědové.
Bohužel na pár dní přestalo foukat a my jsme vyrazili na road trip okolo ostrova. Spali jsme kde se dalo. Například jsme přišli na to, že Kite bag je vlastně luxusní karimatka. A ložnicí se nám na několik dní stala pláž.
Nemohli jsme si nechat ujít Prassonisi beach. Vyhlášenou windsurfařskou a kitovou oblast.
Místo je to krásný. Je to vlastně takovej písečnej výběžek do moře. Takže se dá kitovat z obou stran. Údajně je tam camping zakázanej. Ale my jsme viděli spoustu stanů v křoví a zaparkovaný obytňáky, co tam už nějakej ten pátek stály. Ale stín tam nenajdete! Není kam se schovat a slunce tam pálí jak bejk.
Pokračovali jsme dál na východní část ostrova. A zjistili, že ta je pro Mastňáky only. Resort vedle resortu. Moc hezký, ale samozřejmě drahý jak blázen!
Ale celkově, bych řekla, že západní pobřeží, kde jsme strávili většinu času je takový víc opravdový. Jsou to původní vesničky s lokálama. Naproti tomu východní pobřeží je vystavený pro turisty.
Samozřejmě staré město Rhodos a Lindos jsou krásný. Ale zase to kazí hadry vyvěšený ve všech jinak tak půvabných uličkách.
Shrnutí:
Rhodos je pěkný ostrov. Je destinací pro tu bohatší část turistů. Samozřejmě, je možné najít last minute dealy. Ale to pak člověk skončí v hotelu all inclusive a žijete od jídla k jídlu. Co se kitovani týče. Příště by jsme nejspíš hledali nějaký balíček, který nabízí Kite centra na Rhodosu. Člověk pak má v ceně ubytování, jídlo, vstup na Kite beach a uskladnění kitu. Pak člověk nepotřebuje auto a může si půjčit třeba jen skútr na pár dní. A překvapivě to vyjde skoro nastejno. Člověk má pak alespoň normální postel a nemusí hledat nejlevnější potraviny.
Ale to by jsme nebyli my, kdyby jsme ušetřené peníze spaním na pláži neinvestovali do ochutnání místní kuchyně. Cílem se stala tradiční taverna Drosia. Atmosféra je tam boží, páč člověk sedí venku na krásným náměstíčku. Byli jsme tam 3x. První jídlo bylo skvělý, druhý dobrý a třetí už takovej průměr. Zdálo se nám to všechno na jedno brdo s podezřením i na zmrazený polotovar! Škoda!
Bezkonkurenční je samozřejmě Gyros, který ve vesničce Theologos stal 2 eura. Když byl velkej hlad, dali jsme si dva!
Celkově to byla skvělá zkušenost, kterou jsme si na sto procent užili. Na dobrodružství na Rhodosu budeme vzpomínat celý život a doufat, že tam taky jednou budeme jezdit jako senioři, kitovat v plné síle s větrem ve vlasech.

Comments